Obsługa klimatyzacji

Klimatyzacja

Oferujemy serwis i naprawę układu klimatyzacji dla czynników R134a i R1234yf. Posiadamy wysokiej jakości stacje obsługową która w sposób rzetelny daje informację klientowi (wydruki) o ilości czynnika i jego jakości w układzie oraz jest w stanie zdiagnozować ewentualne wycieki. Poniżej opisaliśmy wszystkie etapy serwisu i naprawy układu klimatyzacji wraz z cenami. W Bryksacar nic Państwa nie zaskoczy przy płatności za usługę!

Etapy serwisowania i naprawy

Etap początkowy (serwisowy)

Czy chcemy jedynie dobić odpowiedni czynnik do działającej instalacji czy też rozpocząć naprawę wadliwej – pierwszy etap jest ten sam i polega na podłączeniu urządzenia diagnostycznego pod układ klimatyzacji. Urządzenie zasysa czynnik z układu, sprawdza jego ilość oraz jakość. W czasie wykonywania tej czynności tworzy podciśnienie w układzie i sprawdza jego szczelność (ta metoda pozwala stwierdzić większe nieszczelności).

W przypadku stwierdzenia „zwykłego” ubytku czynnika (czyli takiego który wynika z normalnej eksploatacji samochodu) oraz dobrej jakości tego czynnika który znajdował się w instalacji – urządzenie z powrotem wtłoczy czynnik który pobrało z układu oraz dobije nowym do wartości określonej przez producenta samochodu. Jeżeli czynnik nie spełniał standardów jakości producenta samochodu – instalacja zostanie nabita tylko nowym.

Koszt użytego czynnika płacony jest od grama. Czyli, jeżeli w instalacji będzie brakowało 137 gramów czynnika to tyle urządzenie diagnostycznie wtłoczy i płatność będzie dokładnie za 137 gramów czynnika. Cała procedura jest automatyczna i certyfikowane urządzenie poświadczy wszystko wydrukiem który dostaje klient.

Koszt czynnika

Poniżej znajduje się prosty kalkulator który pozwoli oszacować koszt czynnika którym zostanie nabita klimatyzacja. Czynnik który był w układzie klimatyzacji i nadaje się użytku zostanie ponownie wtłoczony do układu i za niego klient nie płaci. Opłacie podlega tylko ilość nowego czynnika wtłoczonego do układu.

0.00 PLN

Cena za podaną ilość czynnika R134a

0.00 PLN

Cena za podaną ilość czynnika R1234yf

Etap diagnozy problemu (jeżeli na etapie serwisowym wykryto problemy)

Etap do którego przechodzimy w przypadku stwierdzenia dużego ubytku lub nieszczelności za pomocą podciśnienia (z etapu początkowego). W tym etapie stosuje się test instalacji hydrogenem, dzięki któremu możemy z cała pewnością stwierdzić nieszczelność układu i zlokalizować miejsce wycieku. Po zlokalizowaniu miejsca wycieku można przystąpić do naprawy układu. W przypadku niewykrycia wycieku, napełniamy układ odpowiednim czynnikiem.

Etap naprawy

Klient po etapie diagnozy, dostaje pełną informację jakie są następne kroki naprawy klimatyzacji wraz z wyceną aby mógł podjąć decyzję. Każdy problem jest inny i wyceniany indywidualnie dla danego modelu samochodu i rodzaju usterki.

Ważne

Nie podejmujemy decyzji co do naprawy bez konsultacji z klientem. Klient musi wyrazić zgodę na dana naprawę. U nas nic Państwa nie zaskoczy w momencie płatności!

Rezerwacja terminu on-line

Loading...

Sprawdź nasze aktualne promocje

Działamy w dni powszednie w godzinach 07:00 – 17:00,
sobota 08:00 – 14:00

Siedziba

  • Słowackiego 83
  • Gdańsk 80-257

© Copyright 2020. All Rights Reserved.