Opis
Wymianę szyby w Omodzie 7 wykonujemy z dbałością o szczelność i elektronikę. W aucie z asystentami jazdy kamera przy szybie czołowej po wymianie wymaga kalibracji, inaczej systemy wspomagania mogą działać nieprawidłowo.
Zdejmujemy uszkodzoną szybę, przygotowujemy ramę, wklejamy nową szybę na właściwy klej i zachowujemy czas odparowania przed jazdą. Gdy auto ma kamerę asystentów przy szybie, wykonujemy lub zlecamy jej kalibrację.
Przy okazji jednej wizyty zaplanujesz więcej — zobacz pełny zakres usług dla Omody 7.
Pytania i odpowiedzi
Naprawić czy wymienić pękniętą szybę?
Mały odprysk w polu poza wzrokiem kierowcy czasem da się naprawić. Pęknięcie, które się rozchodzi lub jest w polu widzenia, wymaga wymiany szyby.
Czy po wymianie szyby trzeba kalibrować kamerę?
Jeśli auto ma kamerę asystentów przy szybie czołowej, tak. Bez kalibracji systemy wspomagania jazdy mogą działać niedokładnie.
Jak długo czekać przed jazdą po wklejeniu szyby?
Klej potrzebuje czasu na związanie. Podajemy konkretny czas odparowania, po którym można bezpiecznie jechać.
Czy nowa szyba będzie szczelna?
Tak, przy prawidłowym przygotowaniu ramy i właściwym kleju. Po montażu sprawdzamy szczelność, żeby nie było przecieków ani szumów.








Najnowsze komentarze