Używasz Android Auto w samochodzie? Mapy Googla uważasz za optymalne rozwiązanie do nawigacji? Grupa PSA właśnie podpisała partnerstwo z Google i będzie instalowała w swoich samochodach dedykowaną platformę o nazwie Android Automotive która ma zastąpić dotychczasowe rozwiązania tego koncernu.

Android Automotive OS to nowy system operacyjny który ma być konkurencją dla m.in. Audi MMI czy BMW iDrive. Nie jest to to samo co Android Auto które jest jedynie nakładką dającą kilka funkcji smartfona w samochodzie. Z zapowiedzi Google, nowa platforma ma dawać dużo szersze możliwości od dotychczasowych rozwiązań znanych na rynku. Prócz funkcji informacyjno-rozrywkowej z poziomu systemu ma się dać zarządzać wszystkimi funkcjami pojazdu. Ponadto mają być dostępne w systemie aplikacje tworzone przez niezależnych twórców (na takiej samej zasadzie jak dziś sklep Google Play). Dużo lepsze i szybsze ma być także wykrywanie korków a co za tym idzie dobieranie optymalnej trasy do celu.

Dotychczas do programu partnerstwa z Google dołączyło Volvo, Renault – Nissan – Mitsubishi i General Motors. Pełny start systemu w samochodach marki PSA ma się odbyć nie wcześniej jak za 3 lata.