Ostatnio w Lidlu możemy kupić sobie wakacje. Sieć idzie dalej i testuje w Niemczech długoterminowy wynajem samochodów. Pilotażowy program dotyczy 1000 sztuk Fiata 500 które można wypożyczyć w rożnych wariantach dopasowanych do potrzeb. Można wybrać jeden z 4 dostępnych kolorów z silnikiem 1.2 o mocy 69 KM, klimatyzacją, zestawem głośnomówiącym, czujnikami parkowania z tyłu, aluminiowymi felgami oraz dotykowym ekranem. Cena Fiata 500 o podobnym wyposażeniu w Polsce wynosi niespełna 50 000 zł.

Ceny
Samochód można wypożyczyć na okres od 2 do 4 lat. Możliwe jest dodanie ubezpieczenia, pakietu serwisowego oraz zimowych opon. Sam samochód w najtańszej opcji to koszt 89 euro miesięcznie. Dobierając ubezpieczenie i pakiet serwisowy zapłacimy około 65 euro więcej. Koszt kompletu opon zimowych wynosi 6-12 euro, w zależności od rodzaju. W najdroższej opcji, czyli wynajmie na 2 lata z limitem 15k km miesięcznie, koszt całkowity wynajmu to około 185 euro (+/- 800 PLN).

Coraz częściej widać tendencję uzyskiwania pewnych dóbr lub usług na zasadzie opłaty abonamentowej. Serwisy video, multisporty, oprogramowanie komputerowe a od niedawna nawet sam sprzęt elektroniczny coraz częściej można „użytkować” za jedną stałą opłatę miesięczną. Wydaje się, że w niedługim czasie opcja uzyskiwania samochodu za opłacanie „utraty jego wartości” + drobnej opłaty „ekstra”, będzie najczęściej wybieraną opcją na rynku.

Link do strony www:
lidl-autos.de