Citroen opublikował nietypowy raport po nazwą „Nasze życie w samochodzie”. Citroën przeprowadziła badania opinii, podczas których spytała Europejczyków o to, co robią w swoich autach. Badania przeprowadzono w lipcu i sierpniu 2016 r. w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Polsce, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

Oto niektóre wnioski:
– 3 lata i 11 miesięcy! Tyle czasu spędza Polak w samochodzie podczas całego życia. 2 lata i 7 miesięcy jako kierowca oraz 1 rok i 3 miesiące jako pasażer. Z przyjaciółmi i rodziną przebywa w samochodzie 1 rok i 11 miesięcy.
– Polacy, którzy jeżdżą samochodem niemalże codziennie, podziękują lub pomachają 4042 razy na drodze.
– śpiewamy nie tylko pod prysznicem. W ciągu swojego życia Polacy śpiewają w samochodzie 2630 razy.
– dla wielu Europejczyków samochód stanowi przedłużenie łazienki – można się w nim uczesać, ogolić lub umalować (1162 razy w ciągu życia).
– jemy w samochodzie (1363 razy).
– samochód jest również miejscem, w którym odpoczywamy i „ładujemy baterie” (2123 razy).
– z samochodu widzimy bardzo zaskakujące rzeczy (301 razy).
– samochody są także miejscem wyrażania emocji, zarówno tych dobrych, jak i złych: polscy kierowcy doznają niekontrolowanego wybuchu śmiechu 127razy, a płaczu – 43 razy w ciągu swojego życia.
– w samochodzie przeżywamy różne chwile z naszymi najbliższymi: gramy w gry (38 razy), godzimy się (48 razy) i odpowiadamy „Już dojeżdżamy” na pytanie „Daleko jeszcze?” (286 razy).
– samochód jest także miejscem działającym na zmysły. Polacy całują się w samochodzie 1715 razy, a 1,9 razy w ciągu życia uprawiają w nim seks. Na uwagę zasługuje zróżnicowanie geograficzne: Anglicy i Francuzi w ciągu swojego życia kochają się w samochodzie średnio 3,4 razy, zaś Włosi aż 8!

Po co takie badania? Tezy z badania będą tematem przewodnim najnowszej kampanii  „CITROËN INSPIRED BY YOU”. Spoty reklamowe zaprezentują, jak mieszkańcy Europy spędzają czas w samochodach.

https://www.youtube.com/watch?v=8ufKdIkFAUU

 

 

Inspirowane: http://www.citroen.com/en i francuskie.pl