W tym roku we Frankfurcie Citroen wystawił 3 auta.

Citroen C3 Aircross – Nowy model crossovera klasy B zbudowanego na bazie miejskiego Citroena C3. Zaprezentowany model, to seryjna wersja prezentowanego rok wcześniej na salonie w Genewie modelu C-Aircross. Ciekawą opcją w tym modelu ma być bardzo szeroka możliwość personalizowania auta na etapie składania zamówienia. Klient będzie miał blisko 90 różnych kombinacji wyglądu zewnętrznego. Oczywiście Citroen nie zapomniał o najnowszej elektronice wspomagającej kierowcę i będzie dostępnych 12 systemów oraz najnowsze rozwiązania multimedialne. Nowy model ma długość 415 cm.

W Polsce ten model zaczyna się od 52,900 zł i będzie dostępny od listopada tego roku. Widać, że Citroen wiąże z tym modelem spore nadzieje na sukces rynkowy. Patrząc na całkiem rozsądne ceny i ogólny wygląd samochodu, może się to udać.

 

Citroen E-Mehari „Styled by Courrèges” – owoc współpracy Citroena i domu mody Courreges. Trafi do sprzedaży we wrześniu w limitowanej wersji 61 egzemplarzy. Model jest w pełni elektroniczny i ma charakterystyczny wygląd zaprojektowany przez Courrèges.

 

SpaceTourer Rip Curl Concept – owoc współpracy Citroena i marki surfingowej Rip Curl. Jest to koncepcyjny kamper zbudowany na bazie SpaceTourera dedykowany dla osób uprawiających sport na wolnym powietrzu

 

Więcej w video – https://www.youtube.com/watch?v=-nxW3BF8ttI