Zgodnie z zapowiedziami Grupa PSA opublikowała dane dotyczące spalania paliwa w rzeczywistym ruchu dla niemal 30 modeli produkowanych przez siebie aut. Pomiary wykonano na publicznych drogach. 25 km prowadziło w ruchu miejskim, 39 kilometrów poza obszarem zabudowanym i 31 km po autostradach. W samochodach znajdowali się pasażerowie, w kufrach bagaże, a urządzenia klimatyzacyjne w samochodach były oczywiście włączone. Testy przeprowadzono we współpracy z organizacjami pozarządowymi Transport & Environment (T&E) oraz France Nature Environment (FNE), a audytu prawidłowości pomiarów dokonało Bureau Veritas.

Pomiar zużycia paliwa mierzono pośrednio – dokonując pomiaru emisji spalin dzięki przenośnemu systemowi montowanemu na samochodzie, i na tej podstawie określa się ile paliwa zużył samochód. Bureau Veritas, zapewnia o poprawności całej procedury, jej zgodności ze specyfikacją oraz gwarantuje wiarygodność uzyskanych wyników spalania.

 

Wyniki spalania PSA 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 psa

 

 

 

 

 

 

 

 

3 psa

 

 

 

Do końca 2016 roku marki wchodzące w skład Grupy PSA (Peugeot, Citroën, DS) zamieszczą na swoich stronach internetowych kalkulatory pozwalające na szacunkowe obliczenie spalania poszczególnych modeli w oparciu o styl jazdy, dominujące środowisko jazdy, obciążenie pojazdu itp.

 

 

źródło: francuskie.pl