Opis
Czujniki ciśnienia TPMS w MG HS po kilku latach tracą wbudowaną baterię i zaczynają zgłaszać błąd, mimo że opony są prawidłowo napompowane. Świecąca kontrolka ciśnienia to najczęstszy objaw. W HS, gdzie elektronika bywa kapryśna, warto najpierw upewnić się, że to faktycznie czujnik się wyczerpał, a nie zwykły błąd odczytu, który zniknie po resecie albo właściwym napompowaniu wszystkich kół.
Sprawdzamy, który czujnik nie odpowiada, dobieramy zamiennik pasujący do systemu w danym roczniku HS i programujemy go tak, żeby auto poprawnie rozpoznawało każde koło. Czujniki wymienia się też przy zmianie kompletu kół z osobnymi felgami, jeśli w nowych obręczach ich nie ma. Po wymianie kasujemy błąd i sprawdzamy, czy system pokazuje ciśnienie ze wszystkich kół.
Działający TPMS to realna informacja o spadku ciśnienia, co w ciężkim SUV-ie pomaga zareagować, zanim opona ucierpi.
Wymieniasz przy okazji opony? Zobacz pełny zakres usług dla MG HS.
Pytania i odpowiedzi
Dlaczego w MG HS świeci się kontrolka ciśnienia mimo dobrych opon?
Najczęściej przez wyczerpaną baterię w czujniku TPMS, która po kilku latach przestaje działać. Czasem to zwykły błąd odczytu, który znika po resecie i prawidłowym napompowaniu.
Czy czujniki TPMS w HS da się naprawić?
Bateria jest zwykle zintegrowana z czujnikiem, więc wyczerpany czujnik się wymienia, a nie naprawia. Po wymianie programujemy go pod system auta.
Czy nowy czujnik w HS trzeba zaprogramować?
Tak. Czujnik trzeba przypisać do systemu, żeby auto rozpoznawało, z którego koła pochodzi sygnał. Bez tego kontrolka nie zgaśnie.
Czy przy zmianie felg w HS trzeba zakładać czujniki?
Jeśli nowy komplet felg ich nie ma, a auto korzysta z czujników w kołach, to tak. Inaczej system zgłosi brak sygnału z tych kół.
Ile trwa wymiana czujnika TPMS w HS?
Sama wymiana z programowaniem to zwykle krótka praca, często łączona z obsługą opon. Czas zależy od liczby czujników do wymiany.








Najnowsze komentarze